Адвокат по ДТП

Надання адвокатської допомоги при участі особи в дорожньо – транспортній пригоді.

Дорожньо-транспортна пригода ( ДТП ) – подія , що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Майже кожен день ми з вами є учасниками дорожнього руху, в ролі пішохода, водіїв чи пасажирів і кожен з нас може потрапити в дорожньо – транспортну пригоду. Причиною вчинення ДТП є невідповідність дій когось  з учасників вимогам ПДР – отже хтось повинен понести відповідальність і відшкодувати завданні збитки.

В перші години, а інколи дні особа яка потрапила в ДТП не може своєчасно зорієнтуватись на місці ДТП у зв’язку з шоком, травмами та не може вчасно відстояти свої права і встановити істину.

Крім того, дуже часто буває, що особа яка потрапила в ДТП своїми непрофесійними  діями може собі нашкодити, оскільки   чітко не може відновити механізм утворення аварії та зафіксувати необхідну слідову інформацію, яка залишилась на проїжджій частині, кузові автомобіля, частинах одежі і т.д.  Тому в даній ситуації необхідна участь професійного адвоката, який зможе зібрати докази на захист клієнта.

Адвокат, при прийнятті участі у кримінальному процесі  чи розгляді  справ про притягнення до адміністративної відповідальності  може клопотати перед судом чи слідчим про проведення необхідних дій (призначення автотехнічних, трасологічних, хімічних, медичних, комісійних чи комплексних експертиз) з метою захисту прав та свобод клієнта.

Також важливим інструментом захисту є призначення захисником судових експертиз. Чинний кримінально процесуальний кодекс  України передбачає можливість самостійного  залучення стороною захисту експертів на договірних умовах для проведення експертизи, в тому числі обов’язкової. (ч 2 ст 243 КПК України).

Одним із важливих аспектів позитивного розгляду справ пов’язаних з дорожньо – транспортними пригодами це своєчасне встановлення свідків, адже до думки останніх прислухаються в суді. Способи встановлення свідків  дуже багато, але часто учасникам нема коли цим займатись, адже вони перебувають в шоковому стані,  лікуються, і тд.