Захист підозрюваного, обвинуваченого

Адвокат здійснює захист від кримінального переслідування  з моменту вчинення дій особою, які можуть кваліфікуватись як злочин, і аж до вступу вироку в законну силу.

При кримінальному переслідуванні найбільше утискаються законні права та свободи громадянина, адже особа не обізнана в кримінальному судочинстві і тому не може захистити свої права, а в іншому випадку своїми діями може погіршити свій правовий стан.

Чим раніше адвокат стане на захист інтересів підозрюваного або обвинуваченого,  тим менше особа зашкодить собі. Щоб ви розуміли, 70 відсотків доказів, якими доводиться вина обвинуваченого, особа надає сама органу правоохоронним органам.

Дуже часто працівники поліції, прокуратури вводять в оману осіб і просять (вимагають), щоб останні розповіли про якісь обставини і їм нічого за це не буде. В кінці кінців покази особи використовуються як основний доказ при притягненні їх до кримінальної відповідальності, обрання запобіжного заходу взяття під варту  і в кінці кінців постановленню  обвинувального вироку.

Головне пам’ятати, що при будь – якому спілкуванні з правоохоронними органами, особа може вимагати присутність захисника і відмовитись давати покази.

 

Адвокат здійснює захист на всіх стадіях кримінального процесу

  1. На стадії досудового розслідування збирається найбільше доказів винності чи невинності особи, яка притягується до кримінальної відповідальності. Також на даній стадії обирається міра запобіжного заходу. Якщо особа хоче довести свою невинність чи пом’якшити свою відповідальність участь професійного адвоката є необхідна. Адвокат, користуючись своїми правами, може зібрати та подати докази, встановити та опитати свідків подій, які зможуть засвідчити невинність клієнта, залучати експертів для проведення експертизи, клопотати перед судом що до долучення речових доказів, витребувати речові докази для власного огляду та проведення відповідних досліджень.
  1. На стадії розгляду кримінальної справи в суді першої інстанції суд оцінює докази, виносить рішення стосовно винності чи невинності підсудного, обирає міру покарання. Участь адвоката в суді бажана, оскільки при оцінці доказів суд керується матеріалами кримінальної справи, які зібрані стороною обвинувачення і дуже часто надаються однобоко. В суді адвокат може надавати докази невинуватості клієнта, заявляти мотивовані клопотання про призначення та проведення експертиз, допитувати свідків, потерпілих, виступати в дебатах і тд.
  1. При незадоволенні рішенням суду першої інстанції, адвокат, при побажанні клієнта, може написати мотивовану апеляційну скаргу на вирок чи ухвалу суду.

  ГОЛОВНЕ, ЗАПАМЯТАЙТЕ, В РАЗІ ПОВІДОМЛЕННЯ  ВАМ  БУДЬ-ЯКИХ ОБВИНУВАЧЕНЬ, ВИ МАЄТЕ ПОВІДОМИТИ  ПРАЦІВНИКУ ПОЛІЦІЇ, СБУ, ПРОКУРАТУРИ АБО ПОДАТКОВОЇ, ЩО БЕЗ ПРИСУТНОСТІ АДВОКАТА ВИ НЕ БУДЕТЕ ДАВАТИ БУДЬ-ЯКИХ СВІДЧЕНЬ ТА НЕГАЙНО  ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ АДВОКАТУ, ПОВІДОМТЕ ПРО СИТУАЦІЮ І ДО ЙОГО ПРИЇЗДУ МОВЧІТЬ…